Helleborus Annas Red

Helleborus 'Anna's Red'

čemeřice 'Anna's Red'

Helleborus 'Anna's Red' je zahradní kříženec Helleborus × hybridus. Tento kultivar čemeřice byl uveden na trh v roce 2012 a stal se velmi úspěšným díky své výjimečné kombinaci tmavých stříbrně mramorovaných listů a tmavě vínových květů. Vůbec první kultivar této kombinace barvy květu a stříbrnošedě mramorovaných listů. Helleborus 'Anna's Red' pochází ze stejného šlechtitelského programu jako kultivary 'Penny's Pink' či 'Molly's White', které vyšlechtil Rodney Davey z Devonu na jihu Anglie. Často se tato skupina kultivarů označuje jako Rodney Davey Marbeled Group. Kultivar byl pojmenován po britské zahradní spisovatelce, editorce a přispěvatelce do řady časopisů Anně Pavord.

Helleborus 'Anna's Red' vytrvale od konce zimy do jara nasazuje nící, tmavě vínové květy, které jsou sterilní. Květy měří až 7,5 cm v průměru. Velmi cenným atributem jsou i listy, které raší bronzově zelené s růžovou žilnatinou a s příchodem léta zrají do tmavě modrozelené se stříbrným mramorováním. Listy zůstávají dekorativní po zbytek sezóny. Trsy měří v průměru až 50 cm a v květu dosahují výšky okolo 40 cm.

Nejlépe se této čemeřici daří na slunném či polostinném stanovišti v dobře propustné, na organickou hmotu bohaté půdě s dostatkem vláhy.

Nároky na pěstování

Slunce až polostín

Půda svěží, čerstvá

Stanovištní okruhy: B2, FR2, GR2

Mrazuvzdornost USDA:
Z5 a vyšší

Choroby a škůdci

Potenciální choroby: černá listová skvrnitost čemeřice, listová skvrnitost, viry

Potenciální škůdci: lalokonosec rýhovaný, mšice, slimáci, šneci

Charakteristika

Kategorie: Hajničky, Trvalky

Výška: 35 - 45 cm

Šířka: 40 - 50 cm

Květy tmavě vínové.

Doba kvetení: březen až duben

Listy tmavě modrozelené se stříbrným mramorováním.

Habitus trsovitý

Uplatnění trvalky a její ocenění

  • Atraktivní pro hmyz
  • Do nádob
  • Dobrá textura, forma
  • Okraj keřových výsadeb
  • Okrasné listem
Dobré pro opylovače

RHS Good for pollinators (Dobré pro opylovače)

Více >>