Ligularia The Rocket

Ligularia 'The Rocket'

popelivka 'The Rocket'

Ligularia 'The Rocket' je zahradní kříženec dvou druhů Ligularia stenocephala, která pochází z vlhkých, horských stanovišť Japonska a severní Číny, a Ligularia przewalskii pocházející z travnatých svahů severozápadní Číny. V kultuře se tento hybrid často uvádí pod jménem jednoho z jeho rodičů (viz. synonyma).

Ligularia 'The Rocket' vytváří velké trsy trojúhelníkovitých, až 25 cm širokých, hrubě, nepravidelně zubatých, tmavě zelených listů na dlouhých, téměř černých řapících. Listy jsou podobné spíše druhu Ligularia stenocephala. Vysoko nad trsem listů se tyčí dlouhá, úzká, žlutá květenství. Květy mají obvykle pouze 1 až 3 žluté okvětní plátky, ale jejich hustota a velký počet vytváří výrazné květenství jemné struktury. Kvete od července do srpna, někdy až do září.

Ligularia 'The Rocket' nejlépe prosperuje v hluboké, humózní, živné půdě bohaté na vláhu a organickou složku. Nejlépe se jí daří na plném slunci, v létě však vyžaduje mírné přistínění zejména přes poledne. Doporučuje se ji chránit před vysušujícími větry. Zejména při rašení mohou být mladé listy napadány slimáky.

Nároky na pěstování

Slunce až polostín

Půda vlhká a vodní plochy či jejich okraje

Stanovištní okruhy: FR2, FR3, GR2, GR3, WR1

Mrazuvzdornost USDA:
Z4 a vyšší

Choroby a škůdci

Žádné závažné choroby.

Potenciální škůdci: slimáci, šneci

Charakteristika

Kategorie: Trvalky

Výška: 150 - 180 cm

Šířka: 75 - 100 cm

Květy zlatožluté.

Doba kvetení: červenec až září

Listy tmavě zelené.

Habitus trsovitý, vzpřímený/vertikály

Uplatnění trvalky a její ocenění

  • Dobrá textura, forma
  • Okrasné listem
Award of Garden Merit

Ocenění Award of Garden Merit

Více >>

Doporučený sortiment

Doporučený sortiment

Více >>