Tulipa Foxtrot

Tulipa'Foxtrot' (2)

tulipán'Foxtrot' (2)

Tulipány jsou ceněné zejména pro svou širokou škálu barev květů v průběhu jara. Nejlépe se jim daří v dobře propustné, živné, neutrální až zásadité půdě s vysokým obsahem humusu na plném slunci a ideálně v závětří. Všechny tulipány více či méně nesnáší vlhké a kyselé půdy. Cibule tulipánů by se měli vysazovat v polovině až koncem podzimu do hloubky zhruba dvoj- až trojnásobku výšky cibule. Většina tulipánů po prvním roce slábne a v druhém sotva kvete, proto je vhodné vysadit nové cibule každý rok. Alternativou je po odkvětu odstranit květy, aby se netvořily semena a po zežloutnutí listů cibule vyzvednout, očistit, nechat vyschnout a skladovat do podzimu na suchém místě při teplotě 18-20°C.

Plnokvěté rané (2) tulipány mají plné velké květy, které se do široka rozevírají a střed je vyplněn menším okvětními plátky. Květy vydrží výjimečně dlouho. Většinou dosahují výšky okolo 45 cm.

Tulipa 'Foxtrot' kvete plnými, bílými květy, které jsou výrazně růžově žíhané a okraje jsou světle růžové. Se stárnutím se růžová barva více propisuje. Kvete brzy, dokonce dříve než podobný, ale vyšší kultivar 'Angelique'.

Nároky na pěstování

Slunce až polostín

Půda svěží, čerstvá

Stanovištní okruhy: B2, FR2

Mrazuvzdornost USDA:
Z5 a vyšší

Choroby a škůdci

Potenciální choroby: hniloby cibulí a hlíz, plíseň tulipánová, tulipánové viry

Potenciální škůdci: háďátka, mšice, slimáci

Charakteristika

Kategorie: Cibuloviny

Výška: 30 - 35 cm

Šířka: 10 - 15 cm

Květy světle růžové s bílým žíháním.

Doba kvetení: duben

Listy sivě zelené.

Habitus trsovitý

Uplatnění trvalky a její ocenění

  • Perenové rabato