Tulipa Orange Princess

Tulipa'Orange Princess' (11)

tulipán'Orange Princess' (11)

Tulipány jsou ceněné zejména pro svou širokou škálu barev květů v průběhu jara. Nejlépe se jim daří v dobře propustné, živné, neutrální až zásadité půdě s vysokým obsahem humusu na plném slunci a ideálně v závětří. Všechny tulipány více či méně nesnáší vlhké a kyselé půdy. Cibule tulipánů by se měli vysazovat v polovině až koncem podzimu do hloubky zhruba dvoj- až trojnásobku výšky cibule. Většina tulipánů po prvním roce slábne a v druhém sotva kvete, proto je vhodné vysadit nové cibule každý rok. Alternativou je po odkvětu odstranit květy, aby se netvořily semena a po zežloutnutí listů cibule vyzvednout, očistit, nechat vyschnout a skladovat do podzimu na suchém místě při teplotě 18-20°C.

Plnokvěté pozdní (11) tulipány se někdy také nazývají pivoňkokvěté díky jejich tvaru květu, který je plný, široce miskovitý. Kvetou pozdě. Květy někdy mohou být příliš těžké a padat při nepříznivém počasí. Výška se většinou pohybuje od 40 do 45 cm.

Tulipa 'Orange Princess' kvete plnými oranžovými květy s vínovým a často i zeleným žíháním. Květy jsou navíc vonné. Jedná se o nízký kultivar, který dosahuje výšky jen do 35 cm. 'Orange Princess' je sportem oblíbeného kultivaru 'Princess Irene' s podobnými, ale jednoduchými květy.

Nároky na pěstování

Slunce až polostín

Půda svěží, čerstvá

Stanovištní okruhy: B2, FR2

Mrazuvzdornost USDA:
Z5 a vyšší

Choroby a škůdci

Potenciální choroby: hniloby cibulí a hlíz, plíseň tulipánová, tulipánové viry

Potenciální škůdci: háďátka, mšice, slimáci

Charakteristika

Kategorie: Cibuloviny

Výška: 30 - 35 cm

Šířka: 10 - 15 cm

Květy oranžové s červeným žíháním.

Doba kvetení: duben až květen

Listy sivě zelené.

Habitus trsovitý

Uplatnění trvalky a její ocenění

  • Perenové rabato
Award of Garden Merit

Ocenění Award of Garden Merit

Více >>