Tulipa Super Parrot

Tulipa'Super Parrot' (10)

tulipán'Super Parrot' (10)

Tulipány jsou ceněné zejména pro svou širokou škálu barev květů v průběhu jara. Nejlépe se jim daří v dobře propustné, živné, neutrální až zásadité půdě s vysokým obsahem humusu na plném slunci a ideálně v závětří. Všechny tulipány více či méně nesnáší vlhké a kyselé půdy. Cibule tulipánů by se měli vysazovat v polovině až koncem podzimu do hloubky zhruba dvoj- až trojnásobku výšky cibule. Většina tulipánů po prvním roce slábne a v druhém sotva kvete, proto je vhodné vysadit nové cibule každý rok. Alternativou je po odkvětu odstranit květy, aby se netvořily semena a po zežloutnutí listů cibule vyzvednout, očistit, nechat vyschnout a skladovat do podzimu na suchém místě při teplotě 18-20°C. Zakrslé druhy jako Tulipa kaufmanniana, T. fosteriana, T. greigii a jejich kultivary většinou kvetou opakovaně i bez vyzvedávání cibulí.

Papouškovité hybridy (10) mají zvláštní tvary květů. Okvětní plátky jsou zkroucené a střihané a mnohdy vytváří bizarní siluetu. Odkvétající květy se velmi často otevřou úplně na placku. Dosahují výšky většinou od 40 do 50 cm.

Tulipa 'Super Parrot' kvete extra velkými, pokroucenými květy, které jsou slonovinově bílé se zeleným žíháním. Kvete později v sezóně a dosahuje výšky okolo 50 cm.

Nároky na pěstování

Slunce až polostín

Půda svěží, čerstvá

Stanovištní okruhy: B2, FR2

Mrazuvzdornost USDA:
Z5 a vyšší

Choroby a škůdci

Potenciální choroby: hniloby cibulí a hlíz, plíseň tulipánová, tulipánové viry

Potenciální škůdci: háďátka, mšice, slimáci

Charakteristika

Kategorie: Cibuloviny

Výška: 45 - 50 cm

Šířka: 10 - 15 cm

Květy slonovinově bílé se zeleným žíháním.

Doba kvetení: květen

Listy sivě zelené.

Habitus trsovitý

Uplatnění trvalky a její ocenění

  • Do nádob
  • K řezu do vázy