Tulipa 'Willemsoord' (2)

tulipán 'Willemsoord' (2)

čeleď: Liliaceae

Tulipány jsou ceněné zejména pro svou širokou škálu barev květů v průběhu jara. Nejlépe se jim daří v dobře propustné, živné, neutrální až zásadité půdě s vysokým obsahem humusu na plném slunci a ideálně v závětří. Všechny tulipány více či méně nesnáší vlhké a kyselé půdy. Cibule tulipánů by se měli vysazovat v polovině až koncem podzimu do hloubky zhruba dvoj- až trojnásobku výšky cibule. Většina tulipánů po prvním roce slábne a v druhém sotva kvete, proto je vhodné vysadit nové cibule každý rok. Alternativou je po odkvětu odstranit květy, aby se netvořily semena a po zežloutnutí listů cibule vyzvednout, očistit, nechat vyschnout a skladovat do podzimu na suchém místě při teplotě 18-20°C.

Plnokvěté rané (2) tulipány mají plné velké květy, které se do široka rozevírají a střed je vyplněn menším okvětními plátky. Květy vydrží výjimečně dlouho. Většinou dosahují výšky okolo 45 cm.

Tulipa 'Willemsoord' kvete plnými, karmínově červenými květy s rozpitým bílým okrajem. 'Willemsoord' je sportem plnokvětého červeného kultivaru 'Electra'. Byl uveden na trh již v roce 1933.

Nároky na pěstování

Slunce až polostín

Půda svěží, čerstvá

Stanovištní okruhy: B2, FR2

Mrazuvzdornost USDA:
Z5 a vyšší

Charakteristika

Kategorie: Cibuloviny

Výška: 25 - 30 cm

Šířka: 10 - 15 cm

Květy karmínově červené s bílým okrajem.

Doba kvetení: duben

Listy sivě zelené.

Habitus trsovitý

Choroby a škůdci

Potenciální choroby: hniloby cibulí a hlíz, plíseň tulipánová, tulipánové viry

Potenciální škůdci: háďátka, mšice, slimáci

Uplatnění trvalky a její ocenění

  • Perenové rabato