Tulipa viridiflora Yellow Springgreen

Tulipa'Yellow Spring Green' (8)

tulipán'Yellow Spring Green' (8)

Tulipány jsou ceněné zejména pro svou širokou škálu barev květů v průběhu jara. Nejlépe se jim daří v dobře propustné, živné, neutrální až zásadité půdě s vysokým obsahem humusu na plném slunci a ideálně v závětří. Všechny tulipány více či méně nesnáší vlhké a kyselé půdy. Cibule tulipánů by se měli vysazovat v polovině až koncem podzimu do hloubky zhruba dvoj- až trojnásobku výšky cibule. Pozdější výsadba snižuje problémy s plísní tulipánovou (Botrytis tulipae). Většina tulipánů po prvním roce slábne a v druhém sotva kvete, proto je vhodné vysadit nové cibule každý rok. Alternativou je po odkvětu odstranit květy, aby se netvořily semena a po zežloutnutí listů cibule vyzvednout, očistit, nechat vyschnout a skladovat do podzimu na suchém místě při teplotě 18-20°C.

Viridiflora hybridy (8) (někdy také označovány jako Zelenokvěté tulipány) je skupina kultivarů, které se vyznačují zeleným žíháním až do poloviny okvětních plátků jednoduchých květů. Tvar květu je obvykle miskovitý až kalichovitý a v průměru měří až 7 cm. Kultivary z této skupiny kvetou pozdě na jaře (obvykle květen) a mají dlouhou dobu kvetení (až 3 týdny). Dosahují výšky většinou 40 až 50 cm.

Tulipa 'Yellow Spring Green' kvete velmi světle sírově žlutými květy, jejich okvětní plátky jsou na vnější straně od báze zeleně žíhané. Kultivar byl uveden na trh v roce 1999.

Nároky na pěstování

Slunce až polostín

Půda svěží, čerstvá

Stanovištní okruhy: B2, FR2

Mrazuvzdornost USDA:
Z5 a vyšší

Choroby a škůdci

Potenciální choroby: hniloby cibulí a hlíz, plíseň tulipánová, tulipánové viry

Potenciální škůdci: háďátka, slimáci

Charakteristika

Kategorie: Cibuloviny

Výška: 40 - 50 cm

Šířka: 10 - 15 cm

Květy sírově žluté s limetkově zeleným žíháním.

Doba kvetení: květen

Listy sivě zelené.

Habitus trsovitý

Uplatnění trvalky a její ocenění

  • Do nádob
  • K řezu do vázy